Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glosy

Příspěvky

Kachnička karolínská

10. 1. 2012

Kachnička karolínská na Stříbrném jezeře

kachnkarol.jpg

 

 

Den stromů

5. 9. 2011

20. říjen - Den stromů v Opavě

Den stromů (hlavní program) se uskuteční v neděli 16.10. od 13 do 17 hodin v Sadech Svobody (stejně jako na Den Země), v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na následnou neděli 23.10. Akce je určena široké veřejnosti.

 

Na akci se podílí několik městských i neziskových organizací a školy. Připravujeme jak vzdělávací a osvětová stanoviště, tak i zábavné a soutěžní aktivity pro děti. Rádi bychom prezentovali tato témata a aktivity (některé jsou již zajištěny, jiné v jednání): péče o les, lesnické práce, zpracování dřeva, výroba papíru, recyklace papíru, sadovnictví, včelařství, fakta o lese a stromech pro děti, poznávání stromů a plodů, keltský kalendář, informace o plánované rekonstrukci opavských Městských sadů, ukázka lidových řemesel se dřevem – košíkářství, řezbářství, pletení z pedigu, lesní fauna a flora, památné stromy Opavska a další.

 

 

2010 Rok mezinárodní biodiverzity

12. 8. 2010

Motto: Biodiverzita je život - Biodiverzita je náš život      

Bližší informace o Roku biodiverzity naleznete na stránkách Ministerstva životního prostředí

 

 

Rorýsů ubývá

19. 5. 2010

Rorýs obecný žije v těsné blízkosti člověka po mnoho století. Přes 95% našich rorýsů hnízdí na stavbách. V poslední době je ovšem soužití člověka s rorýsem narušeno vlivem masivního zateplování, při kterém jsou jejich hnízdiště ve velkém ničena.

 

Vydra říční na Hvozdnici

21. 4. 2010

Vydře říční (Lutra lutra) se začíná na celém našem území v poslední době dařit.. Ještě před několika lety byla  tato vodní šelma na pokraji vyhubení.

 

 

 

 

Památný strom

27. 3. 2010

Mimořádně významné stromy, jejich skupiny a stromořadí lze vyhlásit rozhodnutím orgánu ochrany přírody za památné stromy.

 

Zelení ekoteroristé

9. 3. 2010

Tak to je jedna z dnešních moderních nadávek těm, kterým záleží abychom žili v lepším životním prostředí.

 

Ochrana zemědělského půdního fondu

9. 3. 2010

  Záborem kvalitní zemědělské půdy se nevyhnulo ani naše město Opava. Jsou to především velká nákupní centra, která se vystavěla při výpadovkách z města.

 

Nezamořujme přírodu PET lahvemi!

6. 2. 2010

PET - polyetyléntereftalát - je nejvýznamnější termoplastický polyester. Je surovinou zejména pro výrobu vláken pro spotřební a technický textil. Nejběžnější a nejrozsáhlejší užití nalezl  PET jako obalový materiál ve formě lahví.

 

Publikace o přírodě Opavska

2. 2. 2010

Naučná stezka Hvozdnice, Chráněná území na Opavsku, Památné stromy Opavska, Významné parky Opavska a Voda v krajině Opavska.